Wizyta strażnika leśnego w klasach 1-3

12 kwietnia naszych najmłodszych uczniów odwiedził strażnik leśny z nadleśnictwa Włocławek. Zapoznał uczniów z tajnikami pracy straży leśnej, opowiedział w jaki sposób można zostać przedstawicielem tego zawodu.  Dzieci miały okazję przymierzyć elementy stroju naszego gościa. Dowiedziały się oraz usystematyzowały wiedzę dotyczącą warstw lasu i ich poszczególnych mieszkańców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rekwizyty przywiezione przez strażnika oraz gość specjalny – lis. Pan Przemysław opowiedział także o budowaniu domków dla owadów, po czym zachęcił do ich wykonania w szkole. Na zakończenie uczniowie wraz z gościem posadzili na terenie szkoły pamiątkowe drzewka przywiezione z Nadleśnictwa Włocławek.