Loteriada dla Łukasza

Wraz z Kołem Wolontariuszy naszej szkoły tuż przed świętami wielkanocnymi wzięliśmy udziału w akcji charytatywnej na rzecz Łukasza Krzeszewskiego z Inowrocławia . Chłopiec ma 15 lat i ginie w ciemnościach. Przez fundację Siepomaga razem z mamą zbiera pieniądze na leczenie i rehabilitację.

Łukasz urodził się za późno, w 42 tygodniu ciąży i otrzymał tylko 1 na 10 pkt. w skali Apgar. Komplikacje wpłynęły na jego wzrok. Chłopiec dziś choruje na ślepotę i woła o pomoc.

Nasz odzew odbył się w dwóch etapach:

- do końca lutego razem z p. Marią Szymańską i kołem wolontariuszy zbieraliśmy przyniesione przez osoby chętne fanty, np. maskotki, książki, gry, smycze, breloczki, gadżety biurowe w bardzo dobrym stanie;

- w marcu wyznaczyliśmy dzień, podczas którego odbywała się Loteriada, na której dzieci i młodzież mogła zakupić losy za 2, 4, 5 i 10 zł, zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrodę.

W ten sposób wsparliśmy chorego Łukasza i jego mamę naprawdę sporą sumą pieniędzy.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie naszym kochanym uczniom i ich Rodzicom. Dziękujemy także Kołu Wolontariuszy z naszej szkoły za kilkugodzinną pomoc, dziękujemy Klaudii, Patrycji, Wiktorii oraz Jasiowi.