Dzień liczby PI

14 marca liczba PI obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi przybliżoną wartość. Liczba PI lub Ludolfina, to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła do jego średnicy. W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie klasy ósmej przedstawili młodszym kolegom efekty realizowanego projektu: ,,Tajemnicza liczba PI”, w którym zapoznali się z zależnością zachodzącą między długością okręgu  i jego średnicą, ciekawostkami, historią, zastosowaniami oraz sposobami zapamiętywania rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wykonali plakaty z informacjami o liczbie Pi, rebusy z liczbą Pi oraz przygotowali słodki poczęstunek  – ciasteczka z liczbą Pi. Uczniowie klasy siódmej wyznaczyli eksperymentalnie wartość liczby Pi metodą pomiaru obwodu i średnicy. Uczniowie klas IV-VI natomiast wykonali prace plastyczne: ,,Portret liczby Pi,, ,, Miasto Pi” oraz ,,Miasto Pi na niebie”, rozwiązywali sudoku z liczbą Pi oraz wykreślani. Stworzyli barwną spiralę rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Wzięli  również udział w konkursach na wyszukiwanie wyrazów z sylabą ,,pi” oraz stworzyli galerię fotograficzną na blogu uczniowskim ,,Poszukiwania Ludolfiny”.