Zwiedzamy Izbę Regionalną Miłośników Kujaw.

5 marca 2024 roku uczniowie klasy czwartej udali się na wycieczkę do  Radziejowa, gdzie zwiedzili Izbę Regionalnej Miłośników Kujaw. Izba pełni rolę ,,Małego Muzeum”, w którym można w  całości poznać tradycje kujawskie. W pięciu salach izby znajduje się bogaty księgozbiór, którego część to książki ocalałe z dworów z Opatowic czy Kalinowca. Jest tu  izba kujawska, sień, alkierz wypełnione meblami, przedmiotami używanymi na terenie Kujaw. Jest też sala historyczna z dokumentami świadczącymi o bogatej historii Radziejowa. Eksponaty budzą w odwiedzających poczucie tożsamości lokalnej, poczucie więzi z tradycją naszego regionu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o obrzędach i smakach kujawskich oraz historii Radziejowa i okolic. Następnie udali się na kręgle i wspólny posiłek.