Świąteczna wizyta uczniów u Seniorów

19 grudnia 2023 roku uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią udali się do Domu Seniora w Dębach. Celem odwiedzin było przedstawienie programu artystycznego przybliżającego magię Świąt Bożego Narodzenia, złożenie życzeń osobom starszym i samotnym, umilenie im czasu  oraz wniesienie świątecznego nastroju i radości pięknymi kolędami i pastorałkami.

Program przygotowany przez uczniów  wywołał  u obserwujących wzruszenie i radość. Uczniowie wspólnie z pensjonariuszami  śpiewali staropolskie kolędy. Jedna z uczennic wykonała  dla nich na keyboardzie  kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem pasterze”. Po przedstawieniu uczniowie w imieniu społeczności szkolnej  złożyli mieszkańcom i pracownikom świąteczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne. W nagrodę za swój występ otrzymali słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Spotkanie międzypokoleniowe było pozytywnym doświadczeniem dla naszych uczniów oraz okazją do kształtowania u nich szacunku dla starszych. Wizyta w Domu Seniora była swoistą lekcją wychowawczą uczącą empatii, tolerancji i otwartości na potrzeby innych osób, w tym również starszych i schorowanych.