Wycieczka do Torunia

W dniu 26 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Torunia w ramach rządowego projektu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach wypieku toruńskiego specjału, a następnie zwiedzili muzeum i skosztowali pysznych wypieków. Własnoręcznie wypieczone wyroby zabrali ze sobą na pamiątkę.  Zafascynowani piernikowym światem udali się do drugiego miejsca, którym było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Uczniowie poprzez zabawę, badania i doświadczenia poznawali tajniki wiedzy. Po intensywnej nauce w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uczniowie udali się  na zasłużony obiad w restauracji „Młyn Smaków”. Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Podróżników T. Halika, w którym najmłodsi zobaczyli wiele artefaktów, pamiątek pochodzących z różnych zakątków świata, przedstawiających prawdziwą pasję człowieka do poznawania świata.
Z głowami pełnymi wrażeń wrócili do domów, by móc opowiadać najbliższym o swoich przygodach.