Dorotka po drugiej stronie tęczy

W poniedziałek, 13 marca uczniowie z klas 1-3 z naszej szkoły i ze szkoły w Byczynie uczestniczyli w wycieczce do Inowrocławia. Celem wycieczki była wizyta w Teatrze Miejskim i obejrzenie przedstawienia  „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Była to adaptacja klasyki światowej literatury „Czarnoksiężnika z krainy Oz” w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Dorotki i jej trzech przyjaciół: Stracha na wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Była to przepiękna opowieść o przyjaźni i odzyskiwaniu wiary w siebie. Główni bohaterowie pokazali również, jak bezcennym skarbem jest otaczająca przyroda i jak należy o nią dbać. Podczas wyjazdu nasi uczniowie mieli okazję poznać swoich rówieśników z sąsiedniej szkoły i nawiązać z nimi kontakty. Wycieczka upłynęła w miłej atmosferze.