DZWONNIK Z NOTRE DAME

Dnia 9 marca uczniowie klasy pierwszej wybrali się do Teatru Miejskiego w Inowrocławiu na musical pt.”Dzwonnik z Notre Dame”.  Spektakl wystawiany był przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera, Quasimodo, którego przygody  w zabawny sposób opowiadał dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on jedynym przyjacielem głównego bohatera, który nie tylko w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie, ale też  od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach.

Spektakl zachwycił wspaniałą grą aktorów, wzruszającymi piosenkami, barwnymi strojami  i niezwykłą grą świateł, ale był też lekcją tolerancji. Przypomniał, że nie należy oceniać innych po pozorach, wyglądzie, strojach, ale cenić za to co mają w duszy i w sercu.

Przedstawienie miało wiele momentów angażujących widzów do wspólnej zabawy, dlatego czas upłynął nam bardzo szybko.