Potrójny Sukces Recytatorek

W piątek, 25 listopada, w Radziejowskim Domu Kultury odbył się 44. Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kujawskiej im. Franciszka Becińskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice – laureatki szkolnego etapu tego konkursu: Wiktoria Kotlarz (kl. IV); Natalia Mordyl (kl. V) i Paulina Marciniak (kl. VIII). Szlifowanie wybranych na konkurs liryków nadzorowała polonistka – Mariola Gąsiorowska. Wspólny wysiłek zaowocował. Interpretacje naszych dziewcząt zostały zauważone i docenione przez jurorki konkursu.

Uczniów oceniało jury w składzie:

Alina Krupińska -przewodnicząca, polonista, wieloletni członek jury, miłośniczka poezji, Małgorzata Pietrzak - poetka Kujaw, prozaik i krytyk literacki, laureatka wielu konkursów literackich i poetyckich, Danuta Wielgosz - emerytowany dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie.

Cała nasza „reprezentacja” została nagrodzona miejscami.

II miejsce: Wiktoria Kotlarz ( kl. IV ) w kategorii szkoła podstawowa IV- VI

III miejsce: Natalia Mordyl ( kl. V ) w kategorii szkoła podstawowa IV- VI

III miejsce: Paulina Marciniak (kl. VIII ) w kategorii szkoła podstawowa VII- VIII

Serdecznie  gratulujemy dziewczętom. Życzymy dalszych recytatorskich osiągnięć.

Bliskim dziękujemy za wsparcie, a Radzie Rodziców (na którą zawsze można liczyć) za sfinansowanie akredytacji konkursu.

Apel do wszystkich – miejcie odwagę rozwijać swoje talenty.

Niech refleksją dla Wszystkich będzie jeden z liryków zaprezentowanych  przez naszą recytatorkę.

Zbigniew Jaskólski

„Refleksje”

Co zabierzesz ze sobą

człowieku