Powiatowy Etap Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej

17 listopada laureaci Szkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Patriotycznej, który w naszej szkole miał miejsce podczas obchodów z okazji 11Listopada zmierzyli się z recytatorami i wokalistami z powiatu radziejowskiego. Konkurs zorganizowała szkoła w Osięcinach. W wierszach i piosence zaprezentowało się 37 uczestników.
W kategorii poezja patriotyczna naszą szkołę reprezentowały:
Natalia Mordyl z kl. V,
Lucyna Gąsiorowska z kl. VI
i Marta Wabiszak z kl. VII.
W kategorii piosenka patriotyczna naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice z kl. IV:
Lena Adolska
i Wiktoria Kotlarz.
Nasze recytatorki i śpiewaczka wróciły z sukcesami:
Natalia Mordyl - zajęła II miejsce w kategorii recytacje kl. IV - V
Lucyna Gąsiorowska - zajęła III miejsce w kategorii recytacje VI- VIII
Lena Adolska - "wyśpiewała" II miejsce

Konkurs był doskonałą okazją do integracji młodzieży, pracowników oraz  możliwością do zaprezentowania swojego talentu. Piękne wiersze i piosenki skłaniały do refleksji: "Jak dobrze żyć w wolnym, niepodległym kraju, jak wiele musieli wycierpieć nasi przodkowie byśmy mogli cieszyć się Naszą Ojczyzną".

Uczestnikom i laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych przygód z poezją i piosenką.