" Tu się wszystko zaczęło..." wycieczka do Poznania klasy 5

W dniu 5-6 września 2022 r  uczniowie w ramach tegorocznej innowacji pedagogicznej "Piękna nasza Polska cała" -szkolne koło turystyczne zwiedzili  najważniejsze  zabytki stolicy Wielkopolski. Szkolni turyści mieli okazję stąpania po ziemi i obcowania z pozostałościami, które zapoczątkowały historyczny ciąg postaci, miejsc i wydarzeń, bez których Polska nie byłaby państwem chrześcijańskim.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Ostrów Tumski i rezerwat archeologiczny Genius Loci w którym eksponowane są drewniane konstrukcje wczesnośredniowiecznego grodu poznańskiego, rekonstrukcja palatium- kamiennej rezydencji prawdopodobnie pierwszej  monumentalnej budowli w państwie Piastów oraz  Katedrę z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Oprócz tego szkolni turyści odwiedzili Pałac Górków- muzeum archeologiczne a w nim wystawy: "Śmierć i życie w starożytnym Egipcie" oraz "Tu powstała Polska...", spacerowali po starym rozkopanym rynku i podziwiali poznańskie koziołki na renesansowym ratuszu. W ramach rekreacji odpoczywali w Termach Maltańskich i uczyli się bioróżnorodności w  Palmiarni Poznańskiej.