"Nieheroikomiczny bój nad boje"

Dnia 8 czerwca czterech uczniów naszej placówki, w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O Pióro Starosty " . Kategorię I - kl. IV - VI reprezentowali Damian Kowalski z kl. IV oraz Igor Szatkowski z kl. IV; W kategorii klas VII-VIII naszymi przedstawicielami byli Wiktor Szatkowski    i Patryk Wieczorek obydwoje z kl. VII. Ortograficzne potyczki przygotowane przez p. Leszka Grabowskiego (polonistę z radziejowskiego Łokietka) tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nie należały do łatwych. Na płowieckim polu walkę stoczyli dobrze uzbrojeni "ortograficzni rycerze" np. "Hoży rycerz Borutka, notabene niezły hulaka i huncwot, zadął w róg bojowy vis-a-vis rosochatej topoli. (....) Kusznik z Zabuża trafił konia chorążego dzierżącego wielką chorągiew krzyżacką. " Przez ten gąszcz ortograficznych trudności przedarł  się jednak nasz uczeń - Igor Szatkowski - laureat III miejsca, co napawa naszą społeczność szkolną dumą. Gratulujemy szczególnie Igorowi, ale trzeba przyznać, że mieć odwagę mierzyć się z takimi słowami, to nie lada wyzwanie, dlatego z uznaniem gratulujemy również pozostałym śmiałkom.