Spotkanie z ,,Jasiem i Małgosią ’’

10 maja uczniowie kl. I - III pojechali do Inowrocławia na spektakl teatralny Braci Grimm „Jaś i Małgosia” wystawiony przez

Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Spotkanie  z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni  stanowiło ciekawą lekcję dotyczącą zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia dla drugiej osoby.  Całość przedstawienia została opowiedziana żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiły, że sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadziła najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści. Spektakl zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, do tego niesamowite efekty świetlne, połączone z żywiołową muzyką i ekspresyjną grą aktorską na długo pozostaną w pamięci młodych widzów.

Po przedstawieniu uczniowie udali się na spacer ulicami Inowrocławia.