ATRAKCJE TORUNIA

4 października uczniowie klas I –III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Torunia.  Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Rynku Nowomiejskiego gdzie na jednej z ław siedzi Toruńska Przekupka z wagą, gęsią i koszykiem pełnym jaj oraz zasobną sakwą. Dzieci nie tylko dokładnie oglądały pomnik, ale chętnie przysiadały na ławce obok Przekupki. Zaciekawienie dzieci wzbudził również Pomnik  Piernikarki trzymającej kosz wypełniony toruńskimi  piernikami. Dalej ulicą Szeroką doszliśmy do toruńskiego Ratusza, obok którego znajduje się  pomnik najsłynniejszego torunianina, Mikołaja Kopernika. Wędrówkę po starym mieście zakończyliśmy przy Pomniku Flisaka,  który według legendy uratował miasto przed plagą żab. Tej i innych legend związanych z Toruniem wysłuchały dzieci w Toruńskim Domu Legend.  Podczas pobytu  w toruńskim Ogrodzie Zoo Botanicznym dzieci miały okazję podziwiać okazy roślinne i zwierzęce, zarówno te znane jak i bardziej egzotyczne. Następnie wróciliśmy na Starówkę, gdzie dzieci chętnie kupowały pamiątki  w miejscowych kramach. Trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły, gdzie już czekali stęsknieni rodzice.