Mały Książę

Dnia 26 marca 2024r. w naszej szkole trupa teatralna pod kierunkiem polonistki – Marioli Gąsiorowskiej wraz ze szkolną i lokalną społecznością uczciła Międzynarodowy Dzień Teatru, który przypada na 27 marca. Wydarzenie to połączone było z wielkanocnym kiermaszem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, którego opiekunkami są Monika Niezpodzińska i Maria Szymańska.

Utwór pt. „Mały Książę” A. de Saint Exupery'ego stał się inspiracją dla reżysera i młodych aktorów. Ten bogaty w treści utwór stał się ważnym przekazem dla nas wszystkich.

Narratorki: ( Julia Hołtyn z kl. VI i Oliwia Wojtasik z kl. VII) wprowadziły nas w klimat fascynującej opowieści.

Główny bohater – Mały Książę, w którego rolę wcieliła się Natalia Mordyl z kl. VI, poszukuje odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. By uzyskać na nie odpowiedź wyrusza w podróż po planetach.

Kolejno odwiedza planety: króla (Damiana Kowalskiego kl. VI), próżnego ( Mateusza Pikulskiego z kl. V), bankiera (Kubę Krychowiaka z kl. VI), pijaka (Alana Kuźbę z kl. V), latarnika (Lucynę Gąsiorowską z kl. VII), geografa ( Aleksandrę Król z kl. VII), przeprowadza również rozmowę ze żmiją (Patrycją Pitulską z kl. VII, lisem ( Wiktorią Kotlarz z kl. V, kupcem (Janem Szymańskim z kl. V), różami ( Mariką Gawinecką, Wiktorią Ryszewską z kl. VI i Klaudią Szatkowską z kl. V) i pilotem ( Moniką Orzechowską z kl. VII), by ostatecznie powrócić na swoją planetę B- 612 do ukochanej Róży ( Leny Adolskiej z kl. V).

Problemy wynikające z komunikowania się między sobą, zagubienie, egoizm, materializm, pożądanie władzy, samouwielbienie, alkoholizm, pracoholizm, dążenie do sławy, przyjaźń, miłość, kłamstwo i moc prawdy to tematy, które każdy widz mógł i może dostrzec nie tylko w inscenizacji, są one obecne w życiu codziennym.

Końcowe, bardzo wymowne przesłanie: “Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” i piosenka finałowa Sary James pt. “Somebody” (w wykonaniu Wiktorii Kotlarz) pozostaną na długo w pamięci odbiorców.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym kiermasz był tak smaczny, różnorodny i cieszył oko.

Wszystkim, którzy przybyli do naszej szkoły na spektakl i wielkanocny kiermasz, a tym samym zasilili kasę Samorządu Uczniowskiego - serdecznie dziękujemy.