Profilaktyczne Andrzejki

W dniu 1 grudnia 2023 r 120 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka uczestniczyło w biwaku andrzejkowym o profilaktyce uzależnień. W przedsięwzięciu brali również nieliczni uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrem. Celem całego wydarzenia było przeciwdziałanie wszelakim uzależnieniom, wskazywanie pięknego i wartościowego życia wolnego od nikotyny, alkoholu, narkotyków. Zachęcanie do zabawy wolnej od przemocy i używek. Propagowanie zdrowego stylu życia i  aktywności fizycznej. Uczenie postaw asertywnych, wspólna zabawa andrzejkowa oraz  nocleg w szkole w gronie kolegów ze swojego środowiska szkolnego oraz gminnego.

W ramach tego biwaku zrealizowano wiele działań profilaktycznych i integracyjnych, które dla uatrakcyjnienia wymagały odpowiedniej scenografii oraz nagród rzeczowych dla uczestników. Zorganizowano konkurs plastyczny, quiz profilaktyczny, tor przeszkód połączony z turniejem wiedzy na temat szkodliwości nikotyny, alkoholu, dopalaczy, narkotyków, czy energetyków. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach wyciszających nadmierne emocje w sali integracji sensorycznej. Uczniowie przygotowali scenki  dramowe „ Używką mówię- nie”.  Ponad to nauczyciele oraz rodzice przygotowali wiele atrakcji związanych typowo z zabawą andrzejkową. W ramach warsztatów fotograficzno- filmowych uczniowie wykonali relację fotograficzno-filmową, którą zamieszczono na szkolnym kanale yt

oraz naszej tegorocznej innowacji pedagogicznej – szkolnym blogu uczniowskim. Uczniowie i ich rodzice wykonali zdrowe przekąski, które uatrakcyjniły kulinarnie całe przedsięwzięcie.

Dziękujemy naszej wspaniałej Radzie Rodziców, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oraz Zespołowi Szkół Mechanicznych za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.