Wycieczka do Szwecji

Wycieczka do Szwecji - czyli z wizytą w Baju Pomorskim w Toruniu. 27 maj 2015 r, to data kiedy nasza społeczność szkolna udała się do Torunia. Obejrzeliśmy fantastyczny spektakl teatralny "Dzieci z Bullerbyn".

Historia opowiada o sile jedności małych mieszkańców Bullerbyn (co w tłumaczeniu na język polski oznacza Hałasowo), którego pierwowzorem jest miasteczko Vimmerby. Szóstka dzieci (nagle pojawia się siódme) mieszka na wsi złożonej z zaledwie trzech domostw. Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle wspólnie odkrywają zalety współpracy i – po prostu – bycia razem. Uczą się także tolerancji wobec siebie. Astrid Lindgren stworzyła dzieło literackie, będące afirmacją niczym nieskrępowanej, beztroskiej zabawy.

Po spektaklu dzieci udały się na krótki spacer po toruńskiej starówce, a następnie popłynęły statkiem „Wanda” po Wiśle. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Krzyżackiego w Toruniu.

Dziękujemy Pani Marioli Gąsiorowskiej, organizatorce tej wspaniałej wycieczki za chwilę radości i wzruszeń z szóstką norweskich dzieci oraz za kawał historii naszej najbliższej okolicy przekazany nam w tak atrakcyjny sposób