Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku- gratulacje dla Wiktora i p. Karpińskiego

2 czerwca 2023 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Naszą szkołę reprezentował w finale uczeń klasy VIII Wiktor Szatkowski. Konkurs był interdyscyplinarny. Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu historii, geografii, matematyki, fizyki i oczywiście astronomii.
Zmagania konkursowe uczniowie rozpoczęli testem. Następnie rozwiązywali zadania obserwacyjne pod kopułą planetarium. Ocenie podlegała również praca badawcza wykonana przez uczniów w okresie zimowym (wyznaczali metodą Kopernika wysokość Słońca nad horyzontem oraz azymut naszej dziennej gwiazdy). Praca Wiktora znalazła się pośród kilku najlepszych w kraju. Spośród 48 uczestników finału sześcioro awansowało do ścisłego finału. Stanęli oni do ustnej batalii. Ostatecznie wyłoniono pięcioro laureatów. Wśród nich był Wiktor, który zajął trzecie miejsce w kraju.
Wiktorowi i jego opiekunowi naukowemu, Zbigniewowi Karpińskiemu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.