Zaczarowany Świat Bajek

15 maja uczniowie klasy I i II wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego pojechały do teatru w Inowrocławiu na przedstawienie ukazujące bajki: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Nowe szaty cesarza”.

Okazuje się, że mimo upływu czasu bajki wielkiego, duńskiego pisarza H. CH. Andersena nie tracą na wartości.  W tym roku Narodowy Teatr Edukacji  z Wrocławia przygotował dla najmłodszych spektakl pt. „Pan Andersen”.

15 maja uczniowie klasy I i II wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego pojechały do teatru w Inowrocławiu na wspomniane przedstawienie ukazujące bajki: „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”, „Nowe szaty cesarza”.

Baśnie Andersena zawierają głęboki sens humanistyczny i mają uniwersalną, ponadczasową wartość. Poprzez zaczarowany świat roślin i zwierząt, wróżek ukazują ludzkie charaktery i problemy. Tak więc każda okazja jest dobra, żeby przypomnieć dzieciom o zasadach obowiązujących w kontaktach międzyludzkich.

Wszystkie bajki dodatkowo ubarwiały wspaniała muzyka, tańce i śpiewy w które włączone były dzieci. Było to naprawdę ogromne przeżycie dla małych przedszkolaków -  przestronna sala, mnóstwo dzieci, światła, aktorzy i wspaniałe barwne dekoracje sprawiły, że długo po powrocie rozmawiały o tym co widziały i słyszały.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym dało dzieciom wiele radości.