Kolejny sukces Wiktora.

Ogłoszono wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku. Reprezentant naszej szkoły - Wiktor Szatkowski awansował do etapu finałowego konkursu, który odbędzie się 2 czerwca w Toruniu. Wiktor w zmaganiach konkursowych musiał wykazać się dużą wiedzą z zakresu historii, matematyki, geografii, fizyki i oczywiście astronomii. Częścią jego zadań konkursowych było również wykonanie obserwacji i pomiarów wysokości Słońca nad horyzontem oraz wyznaczenie azymutu Słońca. Musiał w tym celu wykorzystać metodę zajączków świetlnych, zastosowaną przez Mikołaja Kopernika na zamku olsztyńskim.
Opiekunem naukowym Wiktora był nauczyciel fizyki z naszej szkoły - Zbigniew Karpiński.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.