Wiktor Szatkowski - laureat Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii.

11 kwietnia 2022 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki i Astronomii. Jury konkursu wyłoniło czterech najlepszych "astrofizyków" w województwie. Jednym z nich został uczeń naszej szkoły - Wiktor Szatkowski. Finałową rozgrywkę, która odbyła się w Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu, zakończył na drugim miejscu i został laureatem konkursu.
Uczestnicy etapu finałowego musieli wykazać się wiedzą w znacznym stopniu wykraczającą poza materiał omawiany w szkole podstawowej. Poszerzali swoją wiedzę w dużej mierze uczęszczając na zajęcia koła z fizyki i astronomii.
Wiktor, aby awansować do finału wojewódzkiego musiał się wykazać także dużymi umiejętnościami obserwacyjnymi. W swoich pracach badawczych analizował możliwość wyznaczania wysokości obiektów na Ziemi za pomocą ciał niebieskich - Słońca, gwiazd i planet.
Należy dodać, że podium konkursu uzupełnili uczniowie szkoły podstawowej w Dobrem Marta Czupajło zajęła pierwsze miejsce w województwie oraz Szymon Augustyniak zajął trzecie miejsce w województwie.

Przewodnikiem uczniów w świecie fizyki i astronomii był nauczyciel fizyki Zbigniew Karpiński.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.