Wielka historia i wspaniała przyroda w zasięgu 20 km.

12 października uczniowie klasy III i IV udali się do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Zajęcia miały charakter warsztatowy. Uczniowie w oparciu o własne obserwacje, pogadankę nauczyciela czy przewodnika mieli wypełnić kartę pracy. W tym celu zwiedzili  Kolegiatę Kruszwicką, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, ekspozycję historyczną  oraz przyrodniczą Nadgopla, przeprawili się przez Gopło promem w Złotowie, a na koniec uczestniczyli w zajęciach terenowych w drodze do "Rysiówki".   Poprawnie wypełnione samodzielnie karty oraz wykonany rysunek przedstawiający wybrany gatunek ptaka związanego z NPT był okazją do otrzymania "szóstki " z przyrody. Niestety nie wszystkim udało się tak wysoką ocenę zdobyć. Ale może nie stopnie sa najważniejsze, bo przygoda, ruch na swieżym powietrzu, obcowanie z zabytkami i przyrodą i wreście integracja w grupie i wspóldziałanie- są przecież kompetencjami kluczowymi, które oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej wspólczesna szkoła powinna rozwijać.