Wycieczka do Multikina we Włocławku

Uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie zbiórki kasztanów 3 grudnia pojechali w nagrodę do multikina we Włocławku. Obejrzeli tam filmową adaptację lektury " Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren.Dzięki niej poznali życie dzieci w Szwecji, ich przygody i codzienne obowiązki.

Przed rozpoczęciem seansu mieli okazję wysłuchać prelekcji przygotowanej przez pracowników schroniska dla zwierząt mieszczącego się we Włocławku. Dowiedzieli się, że schronisko to dom dla  zwierząt, które kiedyś miały swego pana, opiekuna, ale straciły go. Stały się bezdomne, bezpańskie, nikomu niepotrzebne. Przyczyny tego bywają różne. Nieraz jest to śmierć opiekuna, innym razem brak odpowiedzialności i bezmyślność ludzi. Gdyby nie działalność schroniska i wolontariuszy, zwierzęta zdane byłyby na poniewierkę i tułaczkę.Tu znajdują ciepły kąt, wyżywienie i opiekę weterynaryjną.
   Prelegenci ukazali problemy z jakimi muszą się borykać, aby utrzymać schronisko. W odezwie na ich wcześniejszą prośbę,, nasze dzieci mające dobre serduszka, zgromadziły cały karton suchej karmy dla psów. Dar ten przekazały pracownikom schroniska.
  Smacznego, pieski!