Spotkanie z Kujawami- Radecz Krukowy

Wrześniowego słonecznego poranka uczniowie klas  "O"-III naszej szkoły wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Techniki i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym.

W  starych halach, pierwszej siedziby fabryki " Krukowiak" ustawiono setki eksponatów. Chłopcy najbardziej zainteresowani byli różnymi pojazdami, począwszy od starych bryczek, traktorów, motocykli aż po dawne modele samochodów osobowych. Równiez dziewczynki z zaciekawieniem oglądały dawne rowery, rowerki dziecięce oraz hulajnogi. Nie mniejsze zainteresowanie dzieci wzbudziły zabytkowe maszyny rolnoicze.

Z kolei na piętrze, oprócz artykułów gospodarstwa domowego, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku można było zobaczyć np. jak kiedyś mieszkano na wsi, jak wyglądał gabinet lekarski, irząd ppocztowy, albo szkolna klasa.

Na zakończenie pobytu w Redczu dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu, a po zabawie pełne wrażeń wróciły do szkoły.